Aleks, Grzegorz, Aleksander

Powiatowy Konkurs "Bezpieczny Przedszkolak"

14 kwietnia 2015r. w sali sportowej w Starych Oborzyskach odbył się gminny finał II Powiatowego Konkursu "Bezpieczny Przedszkolak". W konkursie wzięły udział 4 przedszkola z terenu Gminy Kościan, które odpowiedziały na zaproszenie organizatorów Starostwa Powiatowego w Kościanie oraz Przedszkola w Starych Oborzyskach. Były to przedszkola z Bonikowa, Starego Lubosza, Racotu oraz gospodarze Stare Oborzyska. Dzieci zgodnie z regulaminem konkursu miały przygotować przedstawienie teatralne o tematyce bezpieczeństwa. Dzieci prezentowały się w pięknych i kolorowych strojach wcielając się w różne postacie.

Pierwsze miejsce zdobyło przedszkole z Bonikowa za przedstawienie pt. "Jak światełka odblaskowe uratowały zwierzątka". Wszystkie przedszkola otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Gminę Kościan. Do finału, który odbędzie się 14 maja 2015r. zakwalifikowało się przedszkole z Bonikowa oraz gospodarze Stare Oborzyska.