Agnieszka, Teodor, Czesław

Badania ankietowe GUS w roku 2017

Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, że w roku 2017 będą prowadzone następujące badania ankietowe ludności:

- Badanie budżetów gospodarstw domowych

Badanie „Budżetów gospodarstw domowych” jest badaniem warunków życia ludności. Uczestnicy badania proszeni są między innymi o szczegółowe notowanie swoich dochodów i wydatków oraz spożycia produktów żywnościowych w ciągu miesiąca, a także o informacje dotyczące warunków mieszkaniowych i wyposażenia w dobra trwałego użytku. Badanie zostanie przeprowadzane od 20 grudnia br. do końca 2017 r.

- Kształcenie dorosłych

Badanie „Kształcenie dorosłych” jest badaniem międzynarodowym, przeprowadzanym w krajach należących do Unii Europejskiej. Pierwsza edycja tego badania odbyła się w 2007, kolejna w 2012 r. Obecna edycja realizowana będzie w okresie od 2.01.2017 do 28.02.2017 r.

- Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach

Badanie „Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach” jest kwartalnym badaniem ankietowym, realizowanym metodą wywiadu bezpośredniego przez ankieterów, zorientowanym na ocenę skali uczestnictwa mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach krajowych i zagranicznych, z uwzględnieniem wydatków związanych z wyjazdami. W 2017 r. badanie zostanie przeprowadzone w styczniu, kwietniu, lipcu i październiku.

- Badanie aktywności ekonomicznej ludności (BAEL)

Całoroczne „Badanie aktywności ekonomicznej ludności”, prowadzone przez GUS od 1992 roku, dostarcza aktualnych danych dotyczących wielkości i struktury siły roboczej i dla osób w wieku 15 lat i więcej. Obecnie badanie prowadzone jest w prawie 55 tys. mieszkań z terenu Polski, które zostały wylosowane do próby badawczej. „Badanie aktywności ekonomicznej ludności” prowadzone jest również w innych krajach europejskich, co umożliwia porównanie wyników i przedstawienie sytuacji rynku pracy w Polsce na tle innych krajów.

Więcej informacji o badaniach ankietowych w załącznikach, a także na stronach:

oraz