Adolf, Leon, Tymon

Akcja "Bezpieczny rowerzysta" w Kokorzynie i Bonikowie

Dnia 15.06.2016r. w Szkole Podstawowej w Kokorzynie została przeprowadzona akcja prewencyjno-profilaktyczna pod hasłem „Bezpieczny rowerzysta”.

Akcję zorganizowano wspólnie z Komendą Powiatowa Policji w Kościanie oraz Urzędem Gminy Kościan. W ramach podjętych działań funkcjonariusz Policji – mł.asp. Izabela Czerwińska przeprowadziła kontrolę młodych rowerzystów (m.in. posiadanie uprawnień i sprawność rowerów). Ponadto dla uczniów klas I-VI oraz dzieci grup przedszkolnych odbyła się pogadanka na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasad bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego.

Na spotkaniu wręczono również nagrodę uczniowi klasy VI – Piotrowi Skorackiemu –  za zajęcie II miejsca na szczeblu regionalnym ogólnopolskiego konkursu plastycznego KRUS „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”.

Na zakończenie zastępca wójta p. Mirosław Duda wręczył uczniom klas I-III kamizelki odblaskowe, natomiast dzieci grup przedszkolnych otrzymały znaczki odblaskowe.

Podobne spotkanie odbyło się dzień wcześniej. St. asp. Radosław Nowak wraz z Zastępcą Wójta Gminy Kościan Mirosławem Dudą odwiedzili uczniów w Zespole Szkół w Bonikowie.

Przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zasady jak zachowywać się podczas spotkań z „obcą” osobą. Omówiono także zasady bezpieczeństwa podczas zabaw. Z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny poruszono kwestie bezpiecznych kąpieli i bezpiecznego wypoczynku, a także kwestie związane z zagrożeniami w sieci.

Po krótkim wykładzie dotyczącym podstawowych zasad bezpieczeństwa Zastępca Wójta Gminy Kościan także wręczył uczestnikom spotkania kamizelki odblaskowe ufundowane ze środków Gminy Kościan i Stowarzyszenia na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym w Kościanie „STOP ŚMIERCI”, które z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu.