Marek, Jarosław, Wasyl

Zezwolenie dla SUER POLSKA sp. z o.o.

W dniu 8 lipca 2014 w Zamku Książ zarząd Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej  Invest – Park wręczył 65 inwestorom zezwolenia na prowadzenie działalności w strefie.

W uroczystości wzięli udział inwestorzy, samorządy oraz w-ce minister gospodarki Ilona Antoniszyn – Klich. Firmy, które otrzymały zezwolenia zadeklarowały utworzenie 3200 nowych miejsc pracy oraz wartość inwestycji 5,7 mld zł. Gminę Kościan reprezentował z-ca wójta Andrzej Przybyła.

W tej grupie znalazła się firma SUER Polska z Bonikowa. Panowie Maciej Kasprzyk i Krzysztof Bąk współwłaściciele spółki odebrali zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w podstrefie Kościan w Widziszewie na działce o powierzchni 1 ha położonej na przeciw fabryki dachówek Creaton.

Do końca roku 2016 za kwotę 5 mln zł powstanie w tym miejscu nowy zakład, w którym utworzonych zostanie min. 8 nowych miejsc pracy. Spółka prowadzi działalność w branży metalowo – motoryzacyjnej. Jest to drugi inwestor, który uzyskał zgodę na prowadzenie działalności w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest – Park podstrefa Kościan. Obecnie Rada Gminy Kościan podjęła uchwałę o wyrażeniu zgody na wprowadzenie do Strefy kolejnych 5,5 ha gruntów położonych w Widziszewie. Warto podkreślić, iż inwestowanie w strefie pozwala na uzyskanie pomocy publicznej. Od 1 lipca 2014 przedsiębiorstwa małe i mikro, czyli te, które zatrudniają do 50 osób a wartość roczna obrotu nie przekracza 10 mln Euro mogą uzyskać zwolnienie z podatku dochodowego do 45 % zainwestowanych środków.

W ostatnim czasie coraz więcej małych rodzimych firm decyduje się na inwestowanie w strefie. Kula śnieżna zaczyna się toczyć. Liczymy, że uzyskanie zgody na powiększenie strefy ułatwi inwestorom podjęcie decyzji o nowych inwestycjach w Widziszewie.