Marek, Jarosław, Wasyl

XXIX Biegi Przełajowe im. Dezyderego Chłapowskiego w Turwi

W XXIX Biegach Przełajowych im. Dezyderego Chłapowskiego, które odbyły się w Turwi 4 października br., wzięło udział blisko 600 biegaczy (w tym 83 w biegu głównym na 10 km). W klasyfikacji generalnej biegu głównego zwyciężyli Ukraińcy Pavlo Olinyk przed Oleksym Goncharem, a trzecie miejsce zajął mieszkaniec Wyskoci z Sany Kościan – Krzysztof Szymanowski. Klasyfikację kobiet wygrała Ukrainka Svetlana Olinyk przed Katarzyną Miedzińską z Sany Kościan i Justyną Szczutkowską z Janikowa.

W poszczególnych kategoriach biegów młodzieżowych triumfowali - rocznik 2006 i młodsi: Weronika Bąk (SP4 Kościan) i Miłosz Lurc (SP Stara Przysieka Druga), roczniki 2004-2005: Marta Wojtkowiak i Oliwer Górny (oboje SP Racot), roczniki 2002-2003: Paulina Bieniek (ZS Kąkolewo) i Sebastian Matyja (SP Racot), roczniki 2000-2001: Karolina Piasecka (ZS Nochowo) i Miłosz Kozłowski (Gimn. Nr4 Kościan), rocznik 1999: Aleksandra Wojciechowska (Gimn. Czacz) i Sebastian Wasielewski (Gimn. Racot), rocznik 1998 i starsi: Katarzyna Miedzińska (Sana Kościan) i Hubert Mikołajczak (Darnowo).

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali dyplomy, napoje i posiłek, uczestnicy biegu głównego pamiątkowe koszulki i medale, a najlepsi w poszczególnych kategoriach puchary i nagrody ufundowane ze środków Gminy Kościan i Sany Kościan. Zawody wsparli ponadto Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS i Powiat Kościański.

Imprezę zorganizowali Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie i Ludowy Klub Sportowy „Sana” w Kościanie przy wsparciu Powiatowego Stowarzyszenia LZS w Kościanie, Stacji Badawczej PAN w Turwi, Szkoły Filialnej w Turwi, Klubu Sportowego „Tur” Turew oraz Zakładu Rzeźnicko-Wędliniarskiego Zbigniewa Domagały z Turwi. Zawody zabezpieczyli także Komenda Powiatowa Policji w Kościanie, Ratownicy Medyczni z firmy Medical Help oraz OSP w Spytkówkach.  (md)