Agnieszka, Teodor, Czesław

XX Wielkopolski Piknik Sołtysów w Sompolnie

Miłośników dobrej zabawy serdecznie zapraszamy na obchody jubileuszowego XX Wielkopolskiego Pikniku Sołtysów, który w bieżącym roku odbędzie się 1 sierpnia w Sompolnie. Miejscem tradycyjnie jest Plac targowy przy ul. 11 Listopada. Niezmiennie od początku głównym organizatorem imprezy jest Gmina Sompolno, którą wspomagają Wydawnictwo Przegląd Koniński oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów

Uroczystość rozpoczną eliminacje STRONG MEN o godz. 14.30.

Organizatorzy przewidują wiele różnorodnych atrakcji, a czas umilą występy zespołów BOYS oraz MEZO. Jak zawsze impreza potrwa do późnych godzin nocnych i zakończy się zabawą taneczną w bieżącym roku z zespołem WHITE HORSES.

Atrakcji nie zabraknie również 2 sierpnia podczas obchodów Dni Sompolna. Tradycyjnie uroczystość rozpocznie parada bryczek ulicami miasta o godz. 13.00 organizowana w związku z obchodem   „V święta Dyszla”, w ramach którego organizowane są  zawody min. w powożeniu zaprzęgów konnych.

Na scenie zaprezentują się rodzime zespoły, prowadzone przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie, a tzw. wisienką na torcie będą koncerty zespołu MESAJAH oraz zespołu PIERSI BAŁKANICA. Impreza zakończy się dyskoteką.