Maria, Marcelina, Marzena

XIII Memoriał im. Tomasza Rusieckiego w Widziszewie

XIII Memoriał im. Tomasza Rusieckiego odbył się 1 maja br. przy świetlicy wiejskiej Klub Ogrodnika w Widziszewie. Imprezę rozpoczęły zawody strzeleckie z broni śrutowej na miejscowej strzelnicy. Rywalizacja była zacięta, a najlepszymi okazali się:

Kategoria mężczyzn:
1) Marcin Nowak (Widziszewo) – 91 pkt. (na 120 możliwych)
2) Robert Sekuła (Kościan) – 89
3) Marek Ostrowski (Wławie) – 87
Kategoria kobiet:
1) Weronika Wyrzykiewicz (Kościan) – 97 pkt.
2) Milena Konieczna (Kościan) – 79
3) Kinga Puzyrewicz (Kościan) – 66
Kategoria chłopców:
1) Łukasz Tusień (Osieczna) – 97 pkt.
2) Jan Ostrowski (Wławie) – 76
3) Krzysztof Krysman (Widziszewo) – 75
Kategoria dziewcząt:
1) Olga Puzyrewicz (Kościan) – 58 pkt.
2) Patrycja Idziak (Kościan) – 54
3) Wiktoria Bajonczak – 41

Najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk Wójta Gminy Kościan – Andrzeja Przybyły, Zastępcy Wójta – Mirosława Dudy, Przewodniczącego Komisji Spraw Socjalnych, Oświaty, Kultury i Sportu Rady Gminy Kościan – Michała Jaworskiego puchary i nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Gminy Kościan. Ogółem w zawodach wystartowały 63 osoby. Turniej zorganizowało Koło Strzeleckie w Widziszewie.

Podczas tegorocznego memoriału odbył się również festyn sprawnościowo-rekreacyjny z wyścigami czteroosobowych zespołów zmagających się z zadaniami z zakresu obrony cywilnej i pomocy medycznej. Sześć zespołów pokonywało tor sprawnościowy na czas i dokładność w myśl hasła „Pokaż co potrafisz” i zmagało się z takimi zadaniami jak m.in. zakładanie odzieży ochronnej, ułożenie i przenoszenie rannego na desce ratowniczej, masaż serca, zakładanie masek przeciwgazowych. Zawody prowadzili Bożena Szczawik-Musiał i Piotr Wójcik. Konkurencję wygrała drużyna w składzie Paulina i Aleksander Przybylscy oraz Wiktoria i Ernest Bajonczak przed Rafałem, Ewą, Kingą i Olgą Puzyrewicz oraz Pawłem, Romą, Julią i Marcinem Perz. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Podczas „majówki” członkowie Kościańskiego Stowarzyszenia Diabetyków badali ciśnienie i poziom cukru we krwi. Całość zakończono wspólną biesiadą przy ognisku. (md)