Agnieszka, Teodor, Czesław

Zapraszamy na Międzynarodowy Kościański Półmaraton im. dra Henryka Florkowskiego

Już w niedzielę, 9 listopada na ulicach Kościana X raz miłośnicy sportu i biegania będą rywalizowali na trasie Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu im. dra Henryka Florkowskiego.

Półmaraton z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem biegaczy. To duża okazja do promocji naszego regionu. Mimo pewnych utrudnień komunikacyjnych związanych z organizacją biegu zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy, miasta i powiatu, jeśli nie do czynnego udziału w imprezie, to do aktywnego kibicowania i dopingowania sportowców. Na starcie staną dziesiątki biegaczy. Wyjdźmy z domów, by im kibicować!

Tegoroczny półmaraton będzie miał szczególną oprawę. Dla biegaczy i kibiców Teatr Kulinarny Krzysztofa Górskiego przygotuje 4000 porcji zupy gulaszowej. Dla kibiców – jak co roku – przygotowane zostaną klaszczące łapki, którymi będzie można dopingować biegaczy.

Z okazji jubileuszu przygotowany został także specjalny medal, który będzie miał kształt powiatu kościańskiego. Ponadto wyróżnionych zostanie dziewięciu biegaczy, którzy wystartowali we wszystkich edycjach półmaratonu. Wśród tej dziewiątki znajduje się syn patrona biegu, Wojciech Florkowski.

Dla najlepszych zawodników półmaratonu oraz biegu Coccodrillo przygotowane zostały atrakcyjne nagrody. Nagrodzeni zostaną także zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych. Wszyscy biegacze otrzymają natomiast koszulki. Specjalne upominki przygotowane zostały też dla wszystkich dzieci biorących udział w biegach dzień przed imprezą główną.

Jubileuszowy półmaraton oraz bieg towarzyszący na 6,5 km odbędą się 9 listopada 2014 roku. Dzień przed półmaratonem rozegrane zostaną zawody dla dzieci, a także odbędzie się marsz nordic walking.

Kościański Półmaraton zaliczany jest do Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonach, organizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Więcej informacji na temat Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu im. dra Henryka Florkowskiego znajdą Państwo na stronie: koscianskipolmaraton.pl