Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Sprawozdanie z XXVIII Biegów Przyjaźni w Widziszewie

W XXVIII Biegach Przyjaźni w Widziszewie, które odbyły się w niedzielę 10 sierpnia br., wzięło udział prawie 200 biegaczy. Startowali oni na atestowanych dystansach seniorskich 10 km (mężczyźni) i 5 km (kobiety, juniorzy i weterani) oraz młodzieżowym  na dystansie 600 m, w którym wystartowało ogółem 30 młodych adeptów biegania. Biegaczom towarzyszyła upalna pogoda.

W biegu głównym na dystansie 10 km wystartowało 112 biegaczy. Wygrał w czasie 32 minut i 44 sekund Bogdan Semenowicz z Ukrainy, wyprzedzając swojego rodaka z klubu Finisz Kalisz – Aleksandra Kuzmiczowa i Rafała Matuszczaka z LKS Osowa Sień. Najlepszym z powiatu kościańskiego okazał się biegacz „Sany” Kościan – Daniel Bosy z Ponina, który zajął 5 miejsce w czasie 36 minut 47 sekund.

W biegu na 5 km wzięło udział 52 biegaczy. Wśród kobiet wygrała Patrycja Talar z Olimpii Poznań w czasie 19 minut 5 sekund, pokonując Ewę Huryń ze Szczecina i Agnieszkę Golak z Wyrzeki. W kategorii juniorów zwyciężył Dawid Grodzki (Achilles Leszno) w czasie 17 minut 21 sekund przed reprezentantami „Sany” Kościan – Nikodemem Dworczakiem i Sebastianem Wasielewskim, a w kategorię 70-latków wygrał Michał Szkudlarek z Przysieki Polskiej w czasie 30 minut 51 sekund.

Najlepsi w klasyfikacjach generalnych biegu głównego kobiet i mężczyzn otrzymali puchary i nagrody finansowe ufundowane przez „Sanę” Kościan, a najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Gminy Kościan. Wszyscy uczestnicy wyjechali z okolicznościowymi dyplomami, medalami i koszulkami. Nagrody te zostały zakupione z funduszy Gminy Kościan, Starostwa Powiatowego w Kościanie i Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu.

Zawody zostały zorganizowane przez LKS „Sana” Kościan, Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan, Powiatowe Stowarzyszenie LZS w Kościanie i Radę Sołecką w Widziszewie, która przygotowała wyśmienitą grochówkę dla uczestników. Trasę biegów zabezpieczali członkowie Klubu Strzeleckiego z Widziszewa oraz przedstawiciele KPP w Kościanie, OSP w Bonikowie oraz firmy Medical-Help ze Swarzędza. (md)