Aniela, Sykstus, Joanna

Spotkanie z mieszkańcami Nowych Oborzysk

W dniu 16.01.2015 r. odbyło się spotkanie z mieszkańcami Nowych Oborzysk w sprawie przebudowy sieci elektroenergetycznej i oświetlenia ulicznego na ulicy Prostej. Przedmiotowe przebudowy zaplanowano wykonać łącznie z budową kanalizacji sanitarnej (która będzie realizowana na terenie całej miejscowości Nowe Oborzyska) i deszczowej  oraz  przebudową ul. Prostej w celu wyeliminowania ponownego „rozkopywania” drogi.

Przebudowa oświetlenia drogowego ma polegać na zamontowaniu słupów oświetleniowych wraz z nowoczesnymi energooszczędnymi oprawami z diodami LED oraz ułożeniu linii kablowych oświetleniowych natomiast przebudowa linii elektroenergetycznej polegać będzie na likwidacji istniejącej sieci napowietrznej i wybudowaniu sieci kablowej. Mieszkańcy bardzo przychylnie odnieśli się do przedstawionej propozycji i „wyrazili zgodę” na rozpoczęcie prac projektowych i wykonanie przebudowy ww. sieci. Ponadto należy nadmienić, że  przebudowa sieci elektroenergetycznej, w wyniku zawartego pomiędzy Gminą Kościan a Enea Operator porozumienia, w  połowie będzie realizowana (finansowana) przez Enea Operator.