Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Siłownie zewnętrzne w Kokorzynie, Turwi i Racocie

W okresie letnim wykonano prace związana z budowami siłowni zewnętrznych w Racocie, Turwi i Kokorzynie. W ramach realizacji inwestycji gminnych wybudowano place o nawierzchni z poliuretanu dla zajęć fitness z urządzeniami siłowni zewnętrznej składającymi się z podwójnych urządzeń mocowanych do wspólnego pylona. W ramach zadania zamontowano: wyciąg + krzesełko, biegacz + orbitrek, wahadło + twister. Obok placów fitness, w miejscowościach Racot i Kokorzyn wykonano plac do gry w ping-ponga terenowego wraz z ustawieniem stołu tenisowego, natomiast w Turwi wykonano placu do gry w szachy wraz z ustawieniem stołu szachowego.  Celem realizacji inwestycji było podniesienie standardu miejsc rekreacji w miejscowościach Kokorzyn, Racot i Turew, co w rezultacie wpłynie na wzrost liczby mieszkańców korzystających wspólnie z aktywnych form spędzania wolnego czasu i ich integracji. Wykonawcą robót budowanych na wszystkich trzech obiektach była kościańska firma BUDOMONT, natomiast urządzenia fitness montowała firma P.P.U.H ZAMA z Torunia.

Inwestycja pn: „Przystanek Racot – miejsce rekreacji dla mieszkańców i turystów” wyniosła 43.993,19 zł  brutto, „Przystanek w Kokorzynie – miejsce wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców” - 43.993,19 zł brutto, natomiast „Ostoja Turew – miejscem rekreacji dla mieszkańców i turystów” wyniosła 37.969,09 zł brutto. Wszystkie inwestycje uzyskały dofinansowanie z budżetu „Lokalnej Grupy Działania Gościnna Wielkopolska” z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów”. Łączna kwota dofinansowania to 62.502 zł.

W piątek, 25 lipca miało miejsce uroczyste otwarcie miejsca rekreacji w Kokorzynie.