Adolf, Leon, Tymon

Rada Gminy Kościan VII kadencji zaprzysiężona

W poniedziałek 1 grudnia 2014 r. w „Domu Ogrodnika” w Widziszewie , w asyście licznie przybyłych sołtysów i gości, odbyła się uroczysta sesja inauguracyjna VII kadencji Rady Gminy Kościan.

W trakcie sesji ślubowanie złożył nowy Wójt Gminy Kościan oraz radni. Do wyboru Przewodniczącego Rady Gminy obrady poprowadził radny senior – Stanisław Sikora. Zanim jednak dokonano uroczystego ślubowania, głos zabrała Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Pani Agnieszka Nowak, która odczytała wyniki wyborów i wręczyła radnym zaświadczenia o wyborze. Następnie, po wypowiedzeniu słów przysięgi, radni objęli swoje mandaty, pieczętując swoją posługę słowami „Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg”.

W dalszej części radni skupili się na wyborze Przewodniczącego Rady. Powołana podczas posiedzenia Komisja Skrutacyjna przeprowadziła wśród radnych tajne głosowanie i po podliczeniu głosów ogłosiła, że Przewodniczącym Rady Gminy Kościan VII kadencji wybrany został Jan Szczepaniak.

Od tego momentu nowy przewodniczący przejął prowadzenie sesji. Następnie wybrano Wiceprzewodniczącego Rady Gminy, którym została radna Marieta Szkudlarska.

Kontynuując obrady radni dokonali wyboru Komisji Rewizyjnej w składzie: Przewodnicząca Renata Bielawska oraz Członkowie: Zdzisław Gidaszewski, Wojciech Kowalkowski oraz Stanisław Sikora.

W drugiej części uroczystości nastąpiło zaprzysiężenie Wójta Gminy Kościan. Chwilę później, po wypowiedzeniu słów przysięgi, Andrzej Przybyła oficjalnie objął stanowisko wójta, wygłaszając przemówienie, w którym podziękował wyborcom - mieszkańcom gminy za oddane głosy.

Tuż przed zakończeniem sesji głos zabrał obecny na sesji Michał Jurga – Burmistrz sąsiedniej gminy tj. miasta Kościana, który złożył gratulacje na ręce nowego wójta oraz radnych.

Przypominamy, że Rada Gminy Kościan VII Kadencji (2014-2018) pracować będzie w składzie: Beszterda Jolanta, Bielawska Renata, Gidaszewski Zdzisław, Jaworski Michał, Klem Tomasz, Kowalkowski Wojciech, Michalksi Henryk, Michalak Szymon, Nejranowski Mateusz, Ruskowiak Eugeniusz, Sadowski Ksawery, Sikora Stanisław, Szczepaniak Jan – Przewodniczący, Szkudlarska Marieta - Wiceprzewodnicząca oraz Szymanowski Zbigniew.