Marek, Jarosław, Wasyl

Gmina Kościan najbardziej aktywną gminą w LGD "Gościnna Wielkopolska"

Uroczyste spotkanie Radnych gmin członkowskich

Lokalnej Grupy Działania Gościnna Wielkopolska

– podsumowanie realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju

W Gościńcu Pępowo odbyło się uroczyste spotkanie Radnych gmin członkowskich Lokalnej Grupy Działania "Gościnna Wielkopolska" i członków Stowarzyszenia, podczas którego dokonano podsumowania realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju.

Marian Poślednik prezes Zarządu LGD oraz Urszula Pużanowska Dyrektor LGD Gościnna Wielkopolska przedstawili przebieg i efekty działań na rzecz rozwoju obszaru Gościnnej Wielkopolski i aktywizacji mieszkańców. Wsparcie finansowe w łącznej kwocie 11,5 mln złotych otrzymało 140 projektów,  których realizacja wpłynęła na rozwój szlaków i centrów turystycznych oraz aktywizację społeczną i gospodarczą Gościnnej Wielkopolski.

Głównym punktem spotkania była prezentacja efektów realizacji strategii na obszarze gmin - członków LGD. Przedstawiciele gmin w krótkich wystąpieniach zaprezentowali materialne i społeczne efekty zrealizowanych projektów.

Realizację Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Gościnna Wielkopolska przez Gminę Kościan i osoby prawne działające na terenie gminy przedstawił Wójt Gminy Henryk Bartoszewski.

Łączna wartość dofinansowania z budżetu Lokalnej Strategii Rozwoju dla  projektów zrealizowanych na obszarze Gminy Kościan  to ok. 2 mln złotych.

• Gmina Kościan zrealizowała 13 projektów, w tym 11 inwestycyjnych na łączną kwotę dofinansowania ok. 1,6 mln złotych.
  • Centrum Rozwoju Gminy Kościan zrealizowało 6 projektów, w tym 1 inwestycyjny na łączną kwotę dofinansowania ok. 200 tys. złotych.
  • Parafia w Starych Oborzyska zrealizowała 2 projekty, w tym remont dachu kościoła, na łączną kwotę dofinansowania ok. 101 tys. złotych.
  • Szkolny Klub Sportowy JANTAR z Racotu zrealizował 3 projekty, w tym utworzenie Muzeum pamiątek olimpijskich w Racocie, na łączną kwotę dofinansowania ok. 44 tys. złotych.
  • LZS JUNA-TRANS ze Starych Oborzysk zrealizował projekt inwestycyjny dofinansowany z budżetu LSR kwotą ok. 25 tys. złotych.

Podczas spotkania wręczone zostały wyróżnienia dla gmin i osób fizycznych. Najwięcej otrzymali przedstawiciele Gminy Kościan.

Gmina Kościan otrzymała wyróżnienie za realizację największej liczby projektów związanych z wdrażaniem produktu turystycznego Podróże z Panem Tadeuszem.

Pan Wójt Henryk Bartoszewski otrzymał dwa wyróżnienia: za konstruktywne przewodniczenie Radzie i 100% obecności na posiedzeniach oraz za najwyższą frekwencję przedstawiciela sektora publicznego na posiedzeniach Rady.

Natomiast przedsiębiorca ze Starych Oborzysk Pan Zdzisław Gidaszewski otrzymał wyróżnienie za najwyższą frekwencję przedstawiciela sektora gospodarczego na posiedzeniach Rady.

Spotkanie uświetniły występy rodzinnej kapeli dudziarskiej z Domaradzic i kapeli „Z Klina" z Kuklinowa.