Agnieszka, Teodor, Czesław

Ostatnia sesja VI kadencji Rady Gminy

W środę, 5 listopada odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy Kościan obecnej kadencji. Sesję otworzył Przewodniczący Rady Gminy Jan Szczepaniak witając przybyłych gości i przedstawiając porządek obrad.

W pierwszej części sesji radni podjęli jeszcze 4 uchwały m. in. uchwałę w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, uchwalenia „Programu współpracy Gminy Kościan z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2015”.

Druga część sesji miała bardziej uroczysty i podniosły charakter. Przewodniczący Rady Gminy wyliczając podsumował, że w dobiegającej końca kadencji odbyły się 44 sesje czyli średnio 11 rocznie. Radni podejmowali uchwały o różnej tematyce dotyczącej budżetu, gospodarki nieruchomościami, podatków i wiele innych.

Następnie Jan Szczepaniak podziękował Wójtowi Gminy Kościan Henrykowi Bartoszewskiemu za wspaniałą współpracę przez 4 lata oraz za okres 24 lat, w którym pełnił powierzoną mu funkcję Wójta Gminy Kościan. Swoje podziękowania skierował także na ręce Zastępcy Wójta Pana Andrzeja Przybyły, Sekretarza Gminy, skarbnika, pracownika Biura Rady.

Na zakończenie, podziękował członkom rady za to, że obdarzyli go zaufaniem powierzając mu funkcję Przewodniczącego Rady. Kolegom radnym życzył sukcesów i spełnienia marzeń osobistych, zawodowych oraz społecznych. Przewodniczący Rady wraz Wiceprzewodniczącą Rady oraz Wójtem Gminy wręczyli radnym pamiątkowe upominki. Sołtysi również złożyli serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Kościan wręczając mu upominek oraz kwiaty.

Po tej części obrad głos zabrał Wójt Gminy Kościan Henryk Bartoszewski dziękując za życzenia, kwiaty i upominki. Wspominając, z uśmiechem opowiadał o miłych chwilach i różnych sytuacjach z okresu 24 lat pełnienia funkcji Wójta Gminy Kościan. Zapewniał, że Gmina w chwili obecnej ma bardzo dobrą sytuację finansową.

Na zakończenie wyznał, że pozostawiając funkcję Wójta Gminy jestem szczęśliwy i zadowolony, wypełniłem swoja misję i powołanie. Zostawia Gminę innym, aby w radości i zrozumieniu mogli tworzyć jutro, ja tworzyłem wczoraj.