Aniela, Sykstus, Joanna

Szkolenia w OWP – LUTY 2020

19 lutego 2020 r. w godz. 13.00 – 14.30
Mały ZUS Plus - nowe zasady ustalania podstawy wymiaru składek

Spotkanie poprowadzą pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektoratu w Kościanie.
Od godziny 14.00 druga część spotkania, na której będzie można dowiedzieć się o możliwości pozyskania środków unijnych dla firm na rozwój!
Informację o środkach na dokształcenie, podniesienie lub poszerzenie kwalifikacji własnych lub swoich pracowników w ramach Usług Rozwojowych przekaże Tomasz Piasecki, trener, coach, doradca, właściciel firmy NOWE KIERUNKI. Natomiast o pożyczce JEREMIE 2 opowie Lidia Lewandowska, dyrektor OWP w Kościanie.

19 lutego 2020 r. w godz. 16.00 – 20.00
Zostań swoim szefem! – czyli jak założyć i prowadzić własną firmę

Wszystkich, którzy myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej lub mają pomysł na biznes, ale nie wiedzą jak go zrealizować, zapraszamy na szkolenie, którego tematyka obejmować będzie:
- rejestrację działalności gospodarczej,
- aspekty prawne i podatkowe działalności gospodarczej,
- ZUS dla przedsiębiorcy,
- pierwszy marketing,
- analizę SWOT,
- inne.
Opowiemy również o możliwości pozyskania środków na własną działalność!
Zajęcia poprowadzi Jakub Grzelka trener biznesu, absolwent Szkoły Trenerów Biznesu Akademii SET, młody przedsiębiorca praktyk, promotor tworzenia startup’ów oraz zakładania działalności gospodarczej, dzielący się wiedzą z zakresu tworzenia, promowania i wsparcia pierwszych przedsięwzięć biznesowych.

20 lutego 2020 r. w godz. 10.00 – 13.30
Optymalne formy prawne firmy.

Zmiany organizacyjne przedsiębiorstw (restrukturyzacje). Dlaczego warto i kiedy? Prawno-podatkowe spojrzenie.
Zapraszamy przedsiębiorców, założycieli firm rodzinnych, osoby planujące rozpoczęcie działalności, przyszłych nestorów i sukcesorów na bezpłatne szkolenie

W programie:
 1. Wybór formy prawnej prowadzenia działalności dla firmy.
- jednoosobowa działalność gospodarcza – wady oraz zalety,
- spółki osobowe- omówienie – wady oraz zalety,
- spółki kapitałowe - omówienie– wady oraz zalety,
- kwestia odpowiedzialności wspólników/ właścicieli w poszczególnych formach.
2. Modele zmian organizacyjnych zapewniające trwałość firmy (przekształcenia; aporty; nowe podmioty). Kiedy i dlaczego warto?
3. Wydzielenie aktywów w celu ich zabezpieczenia.
4. Problemy sukcesji kontraktów, przeniesienia zezwoleń, koncesji przy wyborach restrukturyzacyjnych.
Podczas spotkania będzie można również pozyskać informacje o środkach na rozwój firm.
Korzyści dla uczestnika:
•    Zdobędzie wiedzę, w jakiej formie prawnej najkorzystniej jest prowadzić firmę.
•    Dowie się, jak optymalnie zaplanować i realizować proces transformacji firmy.
•    Uzyska praktyczną wiedzę i wiele bieżących porad, w jaki sposób należy zaplanować restrukturyzację prowadzonego biznesu i gdzie szukać wsparcia.
Szkolenie poprowadzi mec. Piotr Szalbierz – radca prawny, doradca podatkowy Partner w Mariański Group Zachód Doradztwo Prawno-Podatkowe Spółka Komandytowa.
Od godziny 13.00 druga część spotkania,
Informację o środkach na dokształcenie, podniesienie lub poszerzenie kwalifikacji własnych lub swoich pracowników w ramach Usług Rozwojowych przekaże Tomasz Piaseck, trener, coach, doradca, właściciel firmy NOWE KIERUNKI. Natomiast o pożyczce JEREMIE 2 opowie Lidia Lewandowska, dyrektor OWP w Kościanie.

25 lutego 2020 roku, w godz. 9.00-14.00 lub 14.30-19.30
Szkolenie z MARKETINGU!

Spotkanie skierowane jest do właścicieli firm lub osób, które niedawno założyły działalność i chcą ją promować. Rozwiązania zaprezentowane w trakcie szkolenia, dopasowane będą do potrzeb przedsiębiorców z niewielkim budżetem reklamowym.
Zastanawiasz się jak prowadzić efektywne działania marketingowe swojej firmy lub działalności? Czujesz, że aktualna promocja nie przynosi rezultatu?

Szkolenie MARKETING DLA MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM jest dla Ciebie!
Zanim kupisz kolejną reklamę w gazecie lub radio – wstrzymaj się na moment! Każda wydana na reklamę złotówka powinna pracować na Twój zysk. Jeśli tak się nie dzieje to oznacza to, że potrzebujesz uporządkowanej strategii marketingowej „KROK-PO-KROKU”. W trakcie szkolenia powrócisz do podstaw i dowiesz się, gdzie leży problem. Omówimy takie podstawowe elementy jak logo, domena, strona WWW. Zgłębimy wachlarz możliwości promocyjnych w przestrzeni online oraz offline oraz nauczymy się budować strategię. Szkolenie da Ci możliwość zaplanowania działań marketingowych KROK PO KROKU w przemyślany sposób, tak aby każda wydana na marketing złotówka miała szanse pracować na Twój cel.
Szkolenie skonstruowane jest w oparciu o metodykę „po nitce do kłębka”: rozpoczniemy analizą podstawowych elementów, a skończymy na projekcie strategii marketingowej.

ZAKRES PROGRAMOWY SZKOLENIA:
1. PODSTAWY – tworzenie identyfikacji wizualnej.
2. GDZIE PROMOWAĆ PRODUKTY? Czyli wybór najlepszego kanału promocji.
3. MARKETING 4.0, czyli nowe spojrzenie na promocję firmy.
4. Budowanie strategii marketingowej.

Zajęcia poprowadzi Aleksandra Mikołajczyk-Tomczak, która od 10 lat zajmuje się obsługą zarówno korporacji, jak i firm z sektora MŚP.
Cena 150,00 zł brutto za 1 osobę.

Zgłoszenia na powyższe szkolenia przyjmujemy na formularzu zgłoszeniowym,
który należy przesłać pod adresem e-mail: biuro@owp.koscian.net.
Więcej informacji pod nr tel. 65 512 77 83 i 797 508 207 oraz na stronie www.owp.koscian.net.

Serdecznie zapraszamy!
Ośrodek Wspierania