Agnieszka, Teodor, Czesław

Nowy radiowóz dla dzielnicowych

Od środy, 3 września dzielnicowi z Gminy Kościan mają do dyspozycji nowy radiowóz oznakowany Kia Ceed. Dzięki wsparciu Samorządu Gminy Kościan oraz Miasta Kościana wyremontowano również pokój dzielnicowych.

Zakup radiowozu został w połowie sfinansowany z budżetu Gminy. Pozostała kwota pochodziła z budżetu Policji. Wczoraj nastąpiło uroczyste przekazanie kluczyków przez Zastępcę Wójta Andrzeja Przybyłę. Kluczyki od radiowozu odebrał Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Kościanie st. asp. Andrzej Kozłowski. Nowy radiowóz usprawni pracę dzielnicowych z terenu gminy Kościan.

Wczorajsze spotkanie było również okazją do zaprezentowania postępu prac remontowych trwających w kościańskiej komendzie. Dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Gminy Kościan i Miasta Kościana możliwe było kompleksowe wyremontowanie pokoju dzielnicowych w Kościanie oraz zakup sprzętu informatycznego dla dzielnicowych.

W przekazaniu radiowozu uczestniczył również Przewodniczący Rady Gminy Kościan - Jan Szczepaniak oraz Burmistrz Kościana - Michał Jurga wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Kościana - Piotrem Ruszkiewiczem.

źródło: www.koscian.policja.gov.pl