Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym

Do tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Gminy Kościan w Tenisie Stołowym, które odbyły się 18 stycznia, przystąpiło 34 zawodników w czterech kategoriach. Zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. Najliczniejszą reprezentację zapewnili reprezentanci Akademii Świętego Mikołaja ze Starych Oborzysk oraz Wyskoci. Najstarszym zawodnikiem turnieju był Klemens Dudziak ze Starych Oborzysk (rocznik 1940), a najmłodszym Patryk Borowiak z Racotu (rocznik 2003). Rywalizacja była bardzo zacięta. W kategorii „open” w finale Eryk Hertmanowski z Wyskoci ograł Andrzeja Krzysztofika ze Starych Oborzysk i tym samym zdobył mistrzostwo nie tracąc przy tym żadnego seta w całym turnieju. W meczu o trzecie miejsce Bartosz Dębski z Wyskoci okazał się lepszy od Wojciecha Hajnce z Mikoszek. W kategorii „old-Boys” (rocznik 1975 i starsi) w wielkim finale Wojciech Maćkowski z Pelikana okazał się lepszy od Romana Dudziaka ze Starych Oborzyska, a w meczu o trzecie miejsce Michał Zaborski ze Starych Oborzysk pokonał Leszka Hertmanowskiego z Wyskoci. W kategorii kobiet triumfowała Anna Pietrasz z Kurzej Góry przed Sylwią Tomczak ze Spytkówek i Zuzanną Ratajczak z Racotu, a kategorię chłopców wygrał Kamil Olejniczak z Witkówek przed Karolem Michalakiem i Robertem Górnym (obaj z Mikoszek). Wszyscy finaliści otrzymali z rąk Wójta Andrzeja Przybyły medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Gminy Kościan. (md)