Aniela, Sykstus, Joanna

Mistrzostwa Gminy Kościan w Siatkówce

W niedzielę 14 grudnia 2014 r. odbyły się w Racocie XXII Mistrzostwa Gminy Kościan w Siatkówce. Do zawodów przystąpiły cztery drużyny, które rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Tytuł Mistrza Gminy Kościan, po wielu latach dominacji drużyn z Racotu, zdobyła ekipa pod nazwą Wyzwolone Orły z Nacławia pokonując zespoły Coccodrillo Pianowo oraz Racot I i Racot II. Zwycięska ekipa grała w następującym składzie: Piotr Mikołajczak, Dariusz Walachowski, Sławomir Walachowski, Kacper Heese, Marek Korbik, Tomasz Czeszak i Krzysztof Fikert. Najlepsze drużyny otrzymały z rąk Wójta Andrzeja Przybyły puchary i piłki siatkowe ufundowane ze środków Gminy Kościan, a najlepsza drużyna turnieju otrzymała prawo reprezentowania Gminy Kościan w Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w Siatkówce, które zaplanowano na 8 lutego 2014 r. również w Racocie. Zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan. (md)