Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Marian Kaczmarek z Wilkowic Mistrzem Polski w Kopa Sportowego

W niedzielę 9 października 2016 r. w hali sportowej przy Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie odbyły się IV mistrzostwa Polski w kopa sportowego. W Racocie zjawiła się rekordowa liczba – 384 miłośników tej karcianej gry z całej Polski. Najwięcej było reprezentantów Wielkopolski. Pozostali przybyli z Ziemi Lubuskiej, Kujaw, Pomorza, Kaszub i Małopolski. Mistrzem Polski został Marian Kaczmarek z Wilkowic k/Leszna uzyskując 19 pkt. dużych i 127 pkt. małych. Wicemistrzowskie tytuły zdobyli: Kazimierz Płaczek z Leszna i Rafał Drozda z Kościana. Klasyfikację pań wygrała Cecylia Stanisławiak ze Starego Lubosza, która pokonała Małgorzatę Staśkiewicz z Widziszewa i Otylię Frycz z Sobiałkowa. Klasyfikację drużynową wygrał zespół Krzywosądów, w składzie: kpt. Krzysztof Stasiak, Jan Szymański, Edmund Marciniak i Stanisław Krencl, przed Najlepszymi Borowo – kpt. Mariusz Staroń, Stefan Olejnik, Waldemar Kosiński i Roman Pudlicki  i Asami Gołębin – kpt. Tadeusz Grzegorczyk, Przemysław Grzegorczyk, Lech Ratajczak i Józef Brenski.

Fundatorami pucharów byli: poseł Wojciech Ziemniak, poseł Adam Szłapka, starosta Bernard Turski, Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła, prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego, prezes Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego, Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan, sołtys wsi Racot oraz media: Radio Elka, Gazeta Kościańska, portal koscian.net, Kurier Lokalny, Gazeta ABC i portal kaszebe-baszka. Organizatorzy, przy wydatnej pomocy sponsorów, przygotowali 52 nagrody dla czołowych zawodników  w klasyfikacji indywidualnej. Nagrody otrzymały także 3 pierwsze zawodniczki w klasyfikacji kobiet oraz zawodnicy z trzech najlepszych drużyn, a także najmłodszy i najstarszy zawodnik mistrzostw. Najmłodszym zawodnikiem mistrzostw był Paweł Czapiewski z Wieliczki. Mistrz Polski otrzymał telewizor ufundowany przez Park Handlowy DORADO z Kościana.

- Mistrzostwa były udane przede wszystkim ze względu na frekwencję, która przerosła nasze oczekiwania choć przygotowani byliśmy na przyjęcie 400 zawodników . Prawie dwukrotnie pobiliśmy rekord, ale udało się wszystko spiąć organizacyjnie – ocenił turniej Grzegorz Ratajczak, prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.

Organizatorami mistrzostw były: Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego, Polska Federacja Baszka - Kop, Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan.

Szczegółowe wyniki w załączniku - pod zdjęciami.