Adolf, Leon, Tymon

„Mali Mistrzowie” w Racocie

Szkoła Podstawowa w Racocie i Szkoła Filialna w Turwi przystąpiły i aktywnie włączyły się do realizacji ogólnopolskiego programu „Mały Mistrz”. W tym roku szkolnym klasy pierwsze rozpoczęły jego realizację.

Głównym celem programu jest poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas najmłodszych oraz promowanie nowych atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową. Ideą przewodnią jest zdobywanie przez uczniów określonych sprawności w 6 kategoriach: np. gimnastyka, piłkarza, lekkoatlety, saneczkarza, pływaka, rowerzysty. 14 listopada  2014 r. klasy: I a, I b, I c zdobywały pierwszą sprawność piłkarza.

W obecności zaproszonych gości: zastępcy wójta Gminy Kościan pana Andrzeja Przybyły, trenera piłki ręcznej pana Aleksandra Sowy oraz dyrektora szkoły Pawła Kaczmarka pierwszoklasiści zaprezentowali swoje „mistrzowskie” umiejętności kozłowania oraz podawania i chwytania piłki. Każdy pierwszoklasista znakomicie zaliczył sprawność i z uśmiechem na twarzy otrzymał legitymację z wklejonym znaczkiem piłkarza. Gratulujemy pierwszakom i życzymy wytrwałości w zdobywaniu pozostałych sprawności.