Jerzy, Wojciech

MARSZ POWSTAŃCZY W WIDZISZEWIE

MARSZ  POWSTAŃCZY W WIDZISZEWIE

20 grudnia br. mieszkańcy Widziszewa, z inicjatywy Centrum Zarządzania Kryzysowego Gminy Kościan, w ślad za apelem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, postanowili uczcić rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Ulicami Widziszewa zorganizowano marsz w hołdzie powstańcom wielkopolskim pod hasłem #POWSTANIEna102. Grupa uczestników, na czele z Wójtem Gminy Andrzejem Przybyłą, przeszła ulicami pod świetlicę wiejską „Dom Ogrodnika” z zachowaniem reżimu sanitarnego. Niektórzy uczestnicy marszu nieśli flagi powstańcze, narodowe i gminne oraz rogatywki powstańcze. Przy świetlicy odczytano słowa pieśni „Marsylianka Powstania Wielkopolskiego” oraz odśpiewano pieśni patriotyczne. Koordynatorka spotkania, Bożena Szczawik-Musiał, rozlosowała wśród uczestników czujki tlenku węgla oraz kamizelki odblaskowe. Wójt Gminy w okolicznościowym wystąpieniu podkreślał rolę Powstania Wielkopolskiego i potrzebę jego upamiętniania, a dziękując zebranym za udział, złożył życzenia świąteczno-noworoczne.