Aniela, Sykstus, Joanna

Dzień Edukacji Narodowej w Starym Luboszu

Uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego  w Starym Luboszu. W tym dniu 33 pierwszoklasistów w obecności zaproszonych gości: Wójta Gminy Kościan pana Henryka Bartoszewskiego, Dyrektora Gminnej Biblioteki pani Katarzyny Wopińskiej, przedstawiciela Nadleśnictwa pana Marka Ptaka, przewodniczącej Rady Rodziców pani Magdaleny Czeszak, Rodziców i nauczycieli zostało przyjętych do grona uczniów. Uroczystość rozpoczęła się Polonezem w wykonaniu pierwszaków, a następnie pierwszoklasiści zaprezentowali to czego się już nauczyli –były wiersze i piosenki. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani  na uczniów przez dyrektora szkoły panią Iwonę Gaertig. Tradycyjnie Nadleśnictwo w Kościanie przekazało uczniom symboliczne drzewka, które zostały posadzone wokół szkoły oraz karmniki dla ptaków. Pan Marek Ptak odegrał sygnał na rogu „Darz Bór” , a uczniowie złożyli przyrzeczenie „Małego Ekologa”. Pani Dyrektor z wychowawczyniami Alicją Kempińską i Bernadetą Cejzą wręczyły dzieciom dyplomy i legitymacje szkolne. Każda klasa otrzymała prezent - 200 złotowy czek. Spotkanie to było również okazją do szczególnego podziękowania za 24 letnią współprac ę Panu Wójtowi  Henrykowi Bartoszewskiemu. Zaproszeni goście złożyli życzenia Nauczycielom z okazji ich Święta oraz dzieciom, a rodzice obdarowali swoje pociechy rożkami pełnymi słodyczy. Pani Anna Miler w imieniu rodziców podziękowała oraz zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek.