Aleks, Grzegorz, Aleksander

Dzień Babci i Dziadka w Starym Luboszu

Tradycyjnie, jak co roku w Szkole Podstawowej w Starym Luboszu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Miała ona miejsce 22.01.2015 roku. Serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom złożyła dyrektor szkoły pani Iwona Gaertig, dziękując im za przyjęcie zaproszenia. Wśród zaproszonych gości obecny był zastępca wójta Gminy Kościan pan Henryk Bartoszewski wraz z małżonką, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kościan pani Katarzyna Wopińska, przyjaciel szkoły pan Marek Ptak, przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Czeszak oraz panie seniorki z Klubu Seniora w Starym Luboszu. „Bez Was smutny byłby świat, żyj nam Babciu, żyj nam Dziadku co najmniej dwieście lat!” – życzyły dzieci. Uczniowie klasy II w przepięknych strojach przedstawili babciom i dziadkom spektakl pt. „Królowa Śniegu” w pięciu aktach na czterech scenach. Goście bardzo wzruszyli się baśnią i aktorską grą wnuków. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami. Na koniec dzieci recytowały wiersze i zaśpiewały „Sto lat”, a następnie babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców klasy II. Każdy otrzymał również piękną lodową laurkę wykonaną przez dzieci. Nad całością imprezy czuwała wychowawczyni dzieci pani Iwona Bakalarska. Jednak tak piękna uroczystość nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromna pomoc rodziców, którym serdecznie dziękujemy.