Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Beach Soccer Racot 2014

W sobotę, 12 lipca z inicjatywy animatora sportu Jakuba Pogorzelskiego na „Orliku” w Racocie odbył się po raz kolejny amatorski turniej w tzw. Beach Soccera – piłkę nożną plażową. W turnieju wzięło udział 6 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy – grupa A: Fantastyczna Czwórka, Gramy Patole, Nutrena Zgliniec oraz grupa B: Ekipa Rudego, Ekipa Łysego i Tiki-Taka.

Upalna pogoda sprawiła, że zawodnicy mogli poczuć się jak na prawdziwej plaży. Po zaciętych pojedynkach w grupach sytuacja wyglądała następująco: w grupie A pierwsze miejsce zajęła Nutrena Zgliniec, dalej Gramy Patole i Fantastyczna Czwórka; w grupie B zwyciężyła Ekipa Rudego przed Ekipą Łysego i Tiki Taka. W półfinałach Nutrena Zgliniec pokonała Ekipę Łysego 2:1, a Gramy Patole pokonały Ekipę Rudego 1:0. W finale ostatecznie zwyciężyła Nutrena Zgliniec po pojedynku z ekipą Gramy Patole. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1. W skład zwycięskiej drużyny  weszli: Dawid Biernat, Patryk Rybarczyk, Hubert Andrzejewski, Mariusz Kolenda, Łukasz Waszak, Adrian Józefiak.  Trzecie miejsce zajęła Ekipa Rudego, która pokonała w meczu o trzecie miejsce Ekipę Łysego 3:1.  Piąte i szóste miejsce zajęły kolejno drużyny Tiki Taka i Fantastyczna Czwórka.

Najlepsze drużyny w nagrodę otrzymały pamiątkowe puchary oraz piłki, a wszystkie drużyny biorące udział w turnieju – dyplomy i słodycze. Wsparcia turniejowi udzielił i nagrody dla drużyn ufundował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.