Agnieszka, Teodor, Czesław

Uwaga! Zmiana terminów składania wniosków „Aktywny Samorząd"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie informuje, iż Powiat Kościański ponownie przystąpił do realizacji programu „AKTYWNY SAMORZĄD” w 2014r.

UWAGA!!! NASTĄPIŁA ZMIANA TERMINÓW PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW.

Program ten będzie finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Tak jak w ubiegłym roku pilotażowy program „Aktywny samorząd” będzie się składał z dwóch modułów (I i II).

W ramach modułu I osoby niepełnosprawne będą mogły ubiegać się o:

- pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,

- pomoc w uzyskaniu prawo jazdy kat. B,

- pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,

- dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania,

- pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,

- pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka o napędzie elektrycznym,

- pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne,

- pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne,

- pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej.

W ramach modułu II program przewiduje pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Terminy składania wniosków:

Moduł I – 01.04.2014r. – 30.08.2014r. – wnioski są wydawane

Moduł II – II półrocze 2014r. – 01.09.2014r. – 30.09.2014r.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.pcprkoscian.pl lub www.pfron.org.pl lub skontaktowania się z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie, ul. Gostyńska 38, Tel. 065/511-01-66, 512-02-17.