Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
24
kwietnia
wtorek
Aleks, Grzegorz, Aleksander
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
0 TEMATÓW

w czytelni

CZYTELNIA
Komunikaty
aktualnie
chmurka
14°C
Kościan
śr
chmurka
16
cz
chmurka
12
pi
chmurka
11
so
chmurka
16
nd
chmurka
17
pn
chmurka
19
wt
chmurka
16
kod

77. rocznica zbrodni katyńskiej

obrazek

W 1940 roku najwyższe władze sowieckie podjęły decyzję o wymordowaniu tysięcy polskich jeńców. W rocznicę ujawnienia Zbrodni Katyńskiej obchodzony jest dzień pamięci jej ofiar.

Największą część ofiar Zbrodni Katyńskiej stanowili polscy oficerowie, którzy trafili do sowieckiej niewoli po 17 września 1939 roku. Decyzja o ich wymordowaniu zapadła w marcu 1940 roku. Zbrodni dokonano w wielu miejscach – w Katyniu, Charkowie, Twerze, a także Mińsku i Kijowie. Symbolem mordu stał się Las Katyński, gdzie znaleziono pierwsze masowe mogiły.

Corocznie 13 kwietnia, w rocznicę ujawnienia przez hitlerowców odkrycia masowych grobów w Katyniu (co miało miejsce w 1943 roku), obchodzony jest ustanowiony decyzją Sejmu RP Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

W 77. rocznicę upamiętnienia Zbrodni Katyńskiej delegacje Powiatu Kościańskiego, Miasta Kościana oraz Gminy Kościan złożyły wiązanki kwiatów pod Krzyżem katyńskim znajdującym sie na Starym Cmentarzu Parafialnym w Kościanie. Gminę Kościan reprezentowali: Andrzej Przybyła - Wójt Gminy Kościan, Mirosław Duda - Zastępca Wójta oraz Jan Szczepaniak - Przewodniczący rady Gminy Kościan.

fot. www.koscian.pl

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Kwiecień
2018
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30