Aleks, Grzegorz, Aleksander

Jubileusz 60 - lecia OSP Wławie

W sobotę, 25 czerwca 2016 r. we Wławiu odbyły się uroczystości związane z 60-leciem działalności miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą św., w intencji strażaków, którą odprawił ks. Marian Derkaczewski - proboszcz Parafii pw. Św. Katarzyny Sieneńskiej w Choryni.

W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyli zaproszeni goście m.in:

- st. bryg. Andrzej Ziegler  - Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie,

- Kazimierz Król – Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. wlkp., a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościanie,

- Andrzej Przybyła Wójt Gminy Kościan,

- Marieta Szkudlarska – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Kościan,

- Mateusz Nejranowski – Radny Rady Gminy Kościan, a zarazem mieszkaniec Wławia,

- Stanisław Kociucki – sołtys wsi Kobylniki, a jednocześnie druh z szeregów OSP Wławie.

W uroczystościach nie zabrakło również przedstawicieli, Pocztów Sztandarowych jednostek OSP z terenu gminy Kościan oraz rodziny druhów miejscowej OSP.

Po mszy św. odbyła się oficjalna część jubileuszu. Uroczystości rozpoczęły się złożeniem meldunku Prezesowi Zarządu Powiatowego ZOSP RP Kazimierzowi Król przez dowódcę uroczystości, dh Grzegorza Stanisławiaka - Komendanta Gminnego Straży Pożarnych.

Po złożeniu meldunku głos zabrał dh Marek Ostrowski – Prezes OSP Wławie, który powitał przybyłych na uroczystości jubileuszowe oraz przedstawił krótki rys historyczny.

W czasie trwania uroczystości jubileuszowych wręczono medale i odznaczenia.

Srebrny medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa" uhonorowano:

1. Dh Ryszarda Hoffman

Brązowy medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa" otrzymali:

1. Dh Mariusz Kobus
  2. Dh Marek Beba
  3. Dh Szymon Nejranowski

Odznaczeniami za wysługę lat zostali odznaczeni następujący druhowie:

1. Ostrowski Roman – 60 lat
  2. Mądry Romuald – 45 lat
  3. Mrug Mieczysław – 45 lat
  4. Kaczor Leon – 45 lat
  5. Jurga Kazimierz – 45 lat
  6. Beba Piotr – 45 lat
  7. Kociucki Stanisław – 40 lat
  8. Nejranowski Zenon – 35 lat
  9. Kobus Ryszard – 30 lat.

Po uhonorowaniu druhów medalami i odznaczeniami przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości. W słowach uznania kierowanych do wławskich druhów dziękowano im za ich trud i pracę na rzecz ratowania mienia i ludzkiego życia. Jubilaci i zaproszeni goście spotkali się potem na poczęstunku, podczas którego był czas na rozmowy i wspomnienia.