Aniela, Sykstus, Joanna

Seniorzy dzieciom w Starym Luboszu

Dnia 14 lutego br. Klub Seniora ze Starego Lubosza zorganizował podczas ferii zimowych imprezę w ramach programu „Ferie zimowe na sportowo” pn. „Seniorzy dzieciom i dla powszechnej samoobrony”.

Program imprezy przewidywał m.in. „Drużynowy sportowo-obronny tor sprawnościowy” dla dzieci i seniorów, który obejmował takie konkurencje jak: ułożenie rannego na desce ratowniczej, ubiór odzieży ochronnej, masaż serca, przekładanie hula-hop przez ciało, skoki na skakance, a wszystko na czas i dokładność wykonania.

Konkurencję sportowo-obronną wygali: I miejsce – Joanna Hermanowska, Patryk Drąg, Wiktor Majchrzak, II miejsce – Joanna Stasiak, Kaja Drąg, Zuzanna Mueller, III miejsce – Sandra Wlaźlak, Julia Łukaszewska, Barbara Stróżyk. Najlepszą drużyną seniorską okazały się panie Maria Michalewicz, Stanisława Mikołajczak, Janina Krysiak, a wyróżnienie z Gminnego Centrum Zarządzenia Kryzysowego otrzymał zespół w składzie: Kazimiera Knoska, Pelagia Majchrzak , Maria Pawlicka. Puchary i nagrody dla wszystkich oraz poczęstunek ufundowane zostały ze środków powiatu kościańskiego, Gminy Kościan, gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także Klubu Seniora. Ogółem w imprezie wzięło udział ponad 50 osób.