października
Urszuli, Celiny, Hilarego

Gimnazjum w Starych Oborzyskach

Pełna nazwa jednostki organizacyjnej:

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach

Adres: Stare Oborzyska, ul. Szkolna 1, 64 – 000 Kościan

Telefon / Fax: (65) 511 – 98 – 20

Adres e-mail: st.oborzyska.gimnazjum@interia.pl

Adres www: www.gimnazjumoborzyska.edu.pl

Imię i nazwisko dyrektora placówki: Roman Podgórski

Najważniejsze osiągnięcia szkoły:

Najważniejszym osiągnięciem ostatniego okresu było przystąpienie naszej szkoły do programu Comenius. Jesteśmy jednym z nielicznych gimnazjów w Polsce, które uzyskało w 2007r. znaczące środki /20 tys. Euro/ na realizację Dwustronnego Partnerskiego Projektu Szkoły z programu "Uczenie się przez całe życie"- Comenius-Partnerskie Projekty Szkół. Opracowany przez nauczycieli naszego gimnazjum Dwustronny Partnerski Projekt: "Moja mała ojczyzna wczoraj i dziś" jest realizowany we współpracy z zaprzyjaźnioną szkołą z Bohdalova z Republiki Czeskiej (http://www.zsbohdalov.cz)

Celem realizowanego projektu jest rozbudzanie zainteresowań uczniów nauką języka obcego, rozwijanie umiejętności komunikowania się w obcych językach w codziennych sytuacjach, wzajemne poznawanie historii i tradycji regionów.

Od kilku lat prowadzimy także wymianę młodzieży szkolnej z Gimnazjum Kisfaludy-Ramassetter School w miejscowości Sümeg na Węgrzech.

18 października 2018 Wyłączenie dopływu wody do nieruchomości w Wyskoci Małej i Darnowie
18 października 2018 Odnawialne źródła energii w gospodarstwach domowych mieszkańców Gminy Kościan